Alergie – jak s ní zatočit?

Fotografie od uživatele Andrea Piacquadio ze služby Pexels

Za posledních třicet let se výskyt alergie v Evropě ztrojnásobil. U nás v České republice se počet alergiků za posledních deset let zdvojnásobil. To jsou silná čísla, že?

Milion alergiků celkem, každé třetí dítě do 14 let. Počet alergiků se během 10 let zdvojnásobil!

Některou z alergií trpí skoro 1 milion lidí a s nějakou formou alergie se již léčí každé třetí dítě do 14 let. U pěti procent z nich přešla alergie – tedy nepřiměřená reakce organismu na některé látky – do své nejhorší formy: astmatu bronchiale, při kterém nemocné pronásleduje záchvatovitá dušnost nebo kašel. S astmatem se léčí více než 600 000 pacientů, ale dalších až 250 tisíc lidí jej neléčí nebo léčí špatně.

U dítěte, jehož jeden rodič trpí alergií, je 30% riziko vzniku alergického onemocnění. Jsou-li alergiky oba rodiče, dosahuje riziko 60 %.

Je to jako u většiny jiných nemocí. Když se neléčí, mohou se komplikovat. Bohužel, při našem současném životním stylu a v aktuálním životním prostředí se projevy alergie postupně zhoršují.

Fotografie od uživatele Dominika Roseclay ze služby Pexels

Dochází k rozšiřování alergických reakcí na nové alergeny, prodlužuje se pylová sezona. Alergická rýma je významným rizikovým faktorem pro vznik průduškového astmatu. Alergický zánět, který není pod kontrolou, organismus vyčerpává.

V Evropě a USA je přes 50 milionů alergiků.
Jeden člověk z pěti onemocní během svého života alergickou chorobou.

Zanedbávaná sezonní alergie se může promítnout i do častější nemocnosti v zimním období. Na sliznicích dýchacích cest, které jsou oslabené a poškozené alergií, se mohou snáze uchycovat infekce. Stojí tedy za to s alergií něco dělat – alespoň svépomocí.

Nanočističky vzduchu velmi dobře a efektivně pomáhají alergikům zmírňovat projevy alergií. Uvnitř nanočističky se nachází fotokatalytický filtr, na kterém dochází mj. k rozkladu i pylových zrn. Během pár hodin provozu získáte dokonale čisté prostředí, ve kterém se i silní alergici budou cítit skvěle! Více se dozvíte níže ve videu:


Zdroj: https://www.nanocisticky.cz/cs/aktuality/alergie_nemoc-dnesni-doby/

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů