Nanočističky vzduchu – drahé nebo levné?

Zajímáte se o čističky vzduchu? Ať už je Vaše odpověď kladná nebo záporná, čističky vzduchu lze běžně zakoupit od nějakých 3 000,– CZK. Nanočistička vzduchu oproti tomu stojí podstatně více. Znamená to tedy, že je drahá? Ale vůbec ne!

Není cena jako cena…

Není všechno zlato, co se třpytí a stejně tak vyšší cena při nákupu neznamená, že zaplatíte více.

  1. Bez filtru

Čím více filtrů, tím lepší filtrace řekli by jste… Ale přímá úměra zde jednoduše nefunguje. A to nemluvíme o faktu, že vše, co konvenční čistička zachytí, je stále u vás doma (jen na jiném místě). Zjistili jste si však někdy, kolik takový filtr stojí? Víte, jak často se mění? U velmi levných čističek představuje cena filtru (filtrů) i polovinu hodnoty celého přístroje! A jak často se mění? Výrobci většinou tvrdí, že 1 rok (ale už Vám neřeknou, že v tom případě přístroj prakticky nemůžete ani zapnout…). S výměnou počítejte každého půl roku. Spočítejte si náklady po 5 letech každodenního provozu!

Nejsem tak bohatý, abych si mohl kupovat levné věci!

2. Dostupnost příslušenství a náhradních dílů

Jak dlouho bude výrobce podporovat Vámi vybranou čističku? Ano, po dobu záruční doby 100%, ale co bude dál? Může se stát, že po 4 letech prohlásí daný model za zastaralý, přestane poskytovat servis (v případě poruchy pak vyhodíte celý přístroj) a nebude již nadále vyrábět filtry a náhradní díly. Pak máte z čističky jen lapač prachu… U nanočističek je výhodou, že žádné takové úskalí nemá – během se svého provozu nic nespotřebovává.

  1. Žádné starosti

Proč marnit čas hledáním a objednáváním filtrů, když stejný čas můžete využít jinak a podstatně produktivněji? Nemusíte zkoumat a hlídat, jak na tom filtry jsou a kdy bude potřeba je objednat (to zase bude peněz…).

A co Vy, už víte, na kolik vyjde provoz Vaší čističky (po 4, 6, 8…letech)? Dejte nám vědět do komentářů!

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů